fbpx

Neinficē Savas Domas!

Neinficē Savas Domas!

Covid otrais vilnis – kā motivēt sevi mājsēdē?


Mēs dienu (visbiežāk) sākam no mājām, un tas kā Tu to sāc, lielos vilcienos veido visu tās dienas emocionālo un enerģētisko fonu – to cik labi jutīsies un cik daudz enerģijas Tev būs. Tāpēc mājas ir loģiski mūsu saliņa, mūsu “izejas punkts”. Bet nu jau arī daudziem teju visa dzīvē. Tāpēc šis ieraksts būs par to, kā pavadīt dienu mājas režīmā un jaunajā realitātē – jau no pirmajām nomoda minūtēm, turot visu laiku prātā rūpes par sevi. Mazliet ievadam arī par to, kā es sevī jūtu šīs pārmaiņas. 

 

Mana dzīves pārliecība un lielākā motivācija ir būt enerģētiski uzlādētai sievietei, ap kuru “viss kūsā”, tāpēc dalos ar saviem domu graudiem par to, kas man vienmēr ir palīdzējis sevi uzturēt tajā hiper-līmenī, bet jo īpaši kritiski svarīgi ir šobrīd, kad esam atrauti no liela ikdienas labsajūtas, motivācijas un uzlādes avota – grupu nodarbībām un sociālajiem kontaktiem. Arī man pietrūkst ļoti, ļoti manu mīļo sieviešu, treneru, jogas partneru.. tik daudz kā! 

 

Kopš meitiņas piedzimšanas 2018.gadā arī man ir nācies pārkārtoties uz, vairāk vai mazāk, mājas režīmu, bet būdama lielā mērā darbaholiķe, kas mīl savu darbu, un līdz ar to nespēj apstāties tā pavisam nemaz, tad gandrīz tūlīt pēc bērniņa ienākšanas ģimenē, atradu veidus kā ar visu mazuli pulcēt grupu nodarbības, toreiz – ar fokusu uz jaunajām māmiņām. Turklāt man bija un ir svarīgi dzīvi izdzīvot klātienē, esot pieejamai līdzcilvēkiem, nevis tikai sazinoties interneta vidē, tāpēc pilnīgu mājās sēdēšanu es nevienā brīdī nepadarīju par savu realitāti, un ar visu bērnu uz rokām, dzīve ap mani joprojām tupināja kūsāt. Nu reāli, mēs ar mazo vienkārši neapstājāmies! Varbūt tāpēc tikai šobrīd aizdomājos, kā ir tām māmiņām, kurām nav un nav bijis šādu iespēju, ar visu mazuli tūlīt sākt strādāt, nebūt iesprostotai ‘četrās sienās’, piedzīvot ilgas pēc lielākas kustības dzīvē, kad viss sabremzējas. 

 

Šobrīd kopš pavasara arī es jau dzīvoju citā realitātē. Lielā mērā – tajās ‘četrās sienās’ (mājsēde). Pavasarī vēl nevienā brīdī nezaudēju optimismu. Es ticēju, ka viss būs labi, un manas treniņu zāles un nodarbības ir ciet tikai uz īsu laiku. Es turpinu ticēt, ka viss būs labi arī tagad, kaut jāatzīstas, ka covid otrais vilnis ir radījis daudz bažu arī man, un sāku pieņemt arī varbūtību, ka bizness un dzīve iepriekšējā formā var arī nesagaidīt atdzimšanu, bet es tik un tā cīnīšos līdz galam, par savu ideju un to kas ir mans! 

 

Es vienmēr tikai daru, daru, daru, jo darot, atrisinājums vienmēr rodas, tāpēc grūtākais mentāli šobrīd ir nogaidīt un apzināties, ka nekas no tā, kas notiek – tas nav manos spēkos to kaut kā mehāniski atrisināt. Tikmēr es pārkārtoju savas attiecības ar klientiem, draugiem, sievietēm, un ar biznesu un cenšos pielāgoties jaunajai realitātei. To daru vienmēr atbalstot sevi ar tiem pašiem mehānismiem, kas vienmēr man jau ir strādājuši. Tikai nu, jau daudz padziļinātāk, es rūpēm par sevi pieeju arī no pareiza uztura prizmas. 

 

      • Vispirms no rīta man palīdz uzlādēties glāze nedaudz silta ūdens. Ūdens uzlabo pašsajūtu jebkuram, līdzsvarojot noskaņojumu (73% smadzeņu sastāv no ūdens), tāpēc iesaku vienmēr sev tuvumā to turēt, lai neaizmirstas padzerties un tas kļūst par ieradumu. Jo īpaši ūdens ir svarīgs no rīta, kad ķermenis vienmēr ir nedaudz atūdeņojies. 6-8 stundas ir diezgan ilgs laiks ķermenim, ko pavadīt bez ūdens. 

 

      • Lieta kas strādā, sniedz gandarījumu un atalgojuma sajūtu, tādējādi ceļot Tavu pašapziņu, ir piecelšanās agrāk par visiem citiem un šī laika veltīšana savu domu un emociju ievadīšanai pozitīvā gultnē. Tu vari aizvadīt šo laiku zīmējot, veidojot domu kolāžas, krāsojot mandalas pie silta dzēriena, uzrakstot vēlamos dienas atskaites punktus, iesildot ķermeni ar stiepšanās vingrinājumiem vai jogu. Tāpat vari nodarboties ar citām meditatīvām darbībām. Vari vienkārši pasēdēt – klasiskā meditācijas izpratnē – klusumā un pastrādāt ar dziļās elpas vingrinājumiem (arī lielisks enerģijas ieguves veids, kas piegādā smadzenēm daudz, daudz skābekļa). Papēti, piemēram, kas ir ‘holotropā elpošana’, ja vēl neesi pazīstama ar šo konceptu. 

 

      • Personīgi man nesanāk celties pirms bērna, jo bērns jau ceļas pietiekoši agri, bet viņa jau ir tik patstāvīga meitene, ka man ir brīvas rokas pēc pirmās ūdens glāzes veltīt laiku fiziskai pašapkopei, sākot ar nesasteigtu rīta dušu. Šis man bez atkāpēm! Ja mans mazulītis negrib pati darboties savā nodabā, es vienkārši ņemu viņu līdzi dušā. Viennozīmīgi pēc dušas tu nevari justies sliktāk, tu vari justies tikai labāk! 🙂

 

      • Ieskaties spogulī un uzsmaidi sev! Tu to esi pelnījusi. Redzot sevi smaidam, Tu neapzināti raidi smadzenēm impulsus, kas izstrādā pozitīvas atbildes reakcijas neiroloģiskā līmenī. Pat, ja nekas priecīgs nav vēl noticis, Tu esi sev radījusi priecīgu notikumu novērtējot sevi un sniedzot sev labsajūtas devu. 

 

      • Pēc dušas es atrodu brīdi sakārtot matus. Tāpat es nestaigāju pa māju ar neķemmētiem matiem nevienā dienas brīdī. Šis nav nosodoši teikts, zinot, cik daudz enerģijas trūkuma un nespēka sieviete viena mājās ar bērnu vai bērniem var piedzīvot. Taču, es zinu, ka šīs lietas palīdz, pat, ja grūti sevi piespiest tās izdarīt. Ilgtermiņā mēs pierodam ne tikai rūpēties par sevi, bet arī nerūpēties. Nerūpēšanās par sevi, staigāšana netīrās biksēs un ieplēstā džemperī pa māju un tamlīdzīgas lietas, negribot un neapzinoties ātri vien kļūst par normu. Cita lieta, ja Tu to izbaudi! Tad, es saku, viss ir lieliski! 🙂 Bet, ja tomēr neizbaudi, tikai pieņem kā normu, tad ir citādāk, jo tas, ko neizbaudam, nevairo mūsu enerģiju un labsajūtu! 

 

      • Es neesmu baigais kosmetoloģijas guru, bet kaut ātro masku no rīta es uzlikšu, turpinot rūpes par sevi. Pēc tam kādu krēmu. Pabeigšu rīta “apkopi” 🙂 ar zobu iztīrīšanu un izvēlēšos drēbes, kas mani iedvesmo tai dienai. Vienalga, vai tās kāds redzēs vai nē. Bet es dzīvoju ar principu, ka arī mājās jāizskatās un jāģērbjās tā, ka jebkurā brīdī esi gatava uzņemt ciemiņus vai atvērt durvis kādam, kas pie tām zvana.

 

      • Es veidoju dienas plānu, jo sēžot mājās ir nereāli grūti pieķerties jebkuriem darbiem. Principā jau no iepriekšējā vakara es piefiksēju, kas man būs nākošajā dienā jāizdara – sarakstu 3 galvenās lietas, tad pārējās ko es varuun gribu paspēt, ja man paliek pāri laiks. Plāniņš man ir salikts pēc svarīguma, un tam eju secīgi cauri. Jo CITĀDĀK pieķerties kaut kam, ja tu sēdi mājās, ir absolūti nereāli. Jo ir jau taču vēl arī jānomazā trauki, jāizmazgā, jāizgludina veļa, jāizsūc māja un visi citi darbi, kurus  svarīguma ziņā nereti noliekam priekšā visam citam! Mājās sēžot, ja vien negribi pazust no apvāršņa, tāpat ir jādomā par savu karjeru, un jādara kaut kas tā labā. Tu piemēram, varbūt nestrādā šobrīd, toties vari ieguldīt kādos pašizaugsmes kursos un tādā veidā strādāt. Bet nekas nenotiks raiti uz priekšu bez plāna.

 

      • Nākamais, protams, ir atrast brīdi fiziskai aktivitātei. Jo nekas cits tā neuzlabo omu! 

Fizisku kustību un vingrojumu pozitīvā ietekme uz omu un lielāku apmierinājumu ar dzīvi ir zinātniski pētīta un pierādīta. Vai zināji, ka sporta aktivitāšu laikā smadzenēm tiek doti impulsi izstrādāt jaunas nervu šūnas? Ar sportu un kustību Tu burtiski spēj atjaunot savas smadzenes un palēnināt novecošanās procesus! Un tam nav jābūt vienmēr intensīvam treniņam. Tā var būt kaut vai 10-15 min izkustēšanās. Regularitāte ir daudz svarīgāka par intensitāti!!! Ja Ieviesīsi fizisku aktivitāti no rīta – būsi ieguvis enerģiju, ja vakarā – tas uzlabos miegu un nākošās dienas kvalitāti. Katram, protams, ir ļoti individuāli jāsaprot, kas būs viņa treniņš; cits labāk jutīsies pēc jogas, cits pēc HIIT jeb augstas intensitātes intervālu treniņa, vai pēc spēka vingrojumiem. Protams, perfektam rezultātam, tam visam ir jābūt sabalansētam, un ir jābūt izstrādātai programmai, bet, pat ja mēs neiedziļināmies tiktāl, tad pašos pamatos, kaut neliela izkustēšanās ir atslēga uz labu pašsajūtu. 

 

      • Un visbeidzot tik nozīmīgā ēšanas plānošana. Sēžot mājās ko tu dari?  ‘Knakstinies’ un vari apēst visu kaut ko! Un tas var nebūt tas pats labākais. Bet, ja Tu plāno ko un kā ēdīsi, Tu saņem to, kas organismam ir nepieciešams, un ilgtermiņā Tu no tā jau jūties labāk. Tieši tā iemesla dēļ arī man dzima ideja un iedvesma plānotājam “21.gadsimta sievietei”, lai mēs arī ‘mājās sēžot’ nezaudētu fokusu uz plānotu, apzinātu ēšanu.

 

      • Ja Tev ir bērni, izmanto katru izdevību rast brīvbrīdi sev bez viņu klātbūtnes. Šajā laikā strādā pie saviem projektiem, hobijiem vai iecerēm. Jo tad, kad tu centies pastrādāt ar bērnu blakus, kuram visu laiku vajag to savu daļu uzmanības, tad cieš, protams, abas puses. Es tik ļoti novērtēju šos brīžus, jo kad atkal bērns ir izņemts no aukles vai dārziņa, es viņam veltu nedalītu uzmanību, un mūsu laiks kopā ir kvalitatīvs! 

 

      • Un viennozzīmīgi, es runāju par sevi, bet varbūt vēl ar kādu rezonēs –  es nedrīkstu lasīt ziņas. Jo es zinu, ja es atvēršu ‘portālus’, tā diena man ‘pa lielam’ ir sabojāta. Līdz ar to es ļoti distancējos no tā, bet uzzinu tikai tik cik man ir nepieciešams zināt biznesa darbībai. Man spēkam un balansam mājās vajag to, lai es vienkārši daru lietas: es organizēju, es plānoju, es nedomāju par to, kas būs mistiskā nākotnē. Un arī, ja šobrīd viss liekās tik nezināms par to “rītdienu”, es cenšos tās savas bailes nolikt malā. Neinficēt savas domas. Dzīvo tagadnē maksimāli un rītdiena Tev būs veiksmīgāka!

 

BFit Baiba