fbpx

Kā nepārēsties viesībās?

Kā nepārēsties viesībās?

Kā nepārēsties viesībās?

Svētki nereti kļūst par iemeslu pamatīgām gastranomiskām izvirtībām, kad tiek apēsts un izdzerts krietni vairāk kā pieklātos. Ciparos tas var sasniegt pat 5000-7000 kalorijas, pēc kurām seko emocionālās un fiziskās paģiras. Rodas vainas sajūta par to, ka atkal viss ieguldītais darbs veselīgā dzīvesveidā ir sabojāts. Un atgriezties ritmā kļūst ļoti smagi. Šī problema piemīt gandrīz katram, un Tu neesi izņēmums. Bet ir daži triki, kurus ir vērts ņemt vērā, lai svētki un iemesls ēšanai ārpus mājas kļūtu par emocionālu baudījumu nevis par gastronomiskām izvirtībām, kad svētku pēcgarša liek justies kā pēc pamatīga “kodiena”.

Ja svinības paredzētas Tavās mājās, tā ir lieliska iespēja “mazāk norauties”, jo Tu pats/i izvēlēsies, ko likt galā.

Kā tad sagatavoties svinībām savās mājās?

 1. Padomā par galda noformējumu un noskaņas radīšanu. Galdam jābūt klātam svinīgi, ar skaistām dekorācijām un piederumiem, neaizmirsti par svecēm.
 2. Lielākos traukos servē svaigos salātus un dārzeņus. Pārējiem ēdieniem izvēlies mazus šķīvjus. Ar cukuru un taukiem bagātīgus ēdienus servē mazos traukos. Vīnam un grādīgajiem dzērieniem jāparedzi skaistas glāzes, lai gribētu dzērienu baudīt pa maziem malciņiem.
 3. Noteikti arī neaizmirti par to, kā noformē ēdienu. Ievēro mērenību. Nepērc un negatavo šos produktus vairāk kā ir paredzēti viesi. Izvēloties ēdienus, uzmanību pievērs kvalitātei nevis kvantitātei.
 4. Uz galda obligāti jābūt karafei ar dzeramo ūdeni. Pievieno tam apelsīnu, laimu, piparmētru lapas, utt…tas radīs vēlmi laiku pa laikam padzerties.
 5. Neaizmirsti par fona mūziku. Jo skaistāku un manierēm pilnāku atmosfēru radīsi, jo mazāka būs vēlme “piestumt” pilnu vēderu, bet gan izbaudīt mirkli- pasākumu, sarunas, šo tikšanos ar īpašajiem cilvēkiem.

Padomi, kurus vēlams ievērot PIRMS svinībām:

 1. Sagatavo ledusskapī veselīgus produktusun maltītes nākamai dienai, lai mazāka iespēja, ka mutē ieslīdēs neveselīgs ēdiens, jo pēc svētkiem visticamāk nebūs enerģija gatavot.
 2. Izgulies pirms svētkiem. Neizgulējies cilvēks neapzināti apēd vairāk;
 3. Palutini sevi ar kādu SPA ritiālu- siltu vannu, sejas masku, utt…;
 4. Neizlaid brokastis un pusdienas. Ieturi nelielas maltītes, izvairies no sāls, cukura saturošiem ēdieniem un subproduktiem;
 5. Dienas laikā izdzer pāris krūzes zāļu tēju;
 6. Nekad neierodies svētkos tukšā dūšā;
 7. Apēd veselīgu uzkodu stundu pirms svētku maltītes (pilngraudu maize, banāns, proteīna kokteilis, dārzeņi);
 8. Neaizmirsti arī par apģērba izvēli. Nebaidies plānotās svinībās ierasties savā labākajā izskatā. Ja pasākums notiek mājās, tas nenozīmē ka vari palikt mājas apģērbā- pirms svētkiem pārģērbies. Tavs izskats liks justies Tev skaisti, smalki izturēties un tāpat arī baudīt ēdienu.

Noteikumi, kurus vērts ievērot pie galda:

 1. Nelieto alkoholu pirms maltītes vai maltītes sākumā;
 2. Neizvēlies no visa pa drusciņai;
 3. Izvēlies 2-3 kvalitatīvus un neierastus ēdienus, kuri kārojas visvairāk. Neliec ēdienu ar kaudzi;
 4. Papildini šķīvi ne ātrāk kā pēc 2h;
 5. Pēc katra kumosa noliec dakšiņu. Izbaudi ēdiena garšu. Parunājies ar viesiem;
 6. Dzer ūdeni stap ēdiena papildināšanu. Vienmēr seko līdzi, lai ūdens glāze nebūtu tukša;
 7. Alkoholiskos dzērienus baudi lēnām. Vēlams notiem atturēties vispār vai lietot ne vairāk kā 2 nelielas glāzes;
 8. Atsakies no deserta vispār vai arī piedāvā nobaudīt vienu porciju kopā ar dzīves biedru, ģimenes locekli, izmantojot brālības taktiku. Lielāko pusi atstāt otram.

Ieteikumi PĒC svētkiem:

 1. Izgulies;
 2. Sāc rītu ar glāzi silta ūdens. Visu dienu seko līdzi ūdens patērēšanai- vismaz 2l būtu vēlams izdzert.
 3. Izplāno aktivitātes nākamai dienai pēc svētkiem. Garu pastaigu, brīvdabas takas apmeklējumu vai jebkādu citu aktīvu nodarbi. Tikai ne mājās sēdēšanu pie televizora!
 4. Ēd! Cenšanās izturēt nākamo dienu bez ēdiena būs emocionāli smagi un tas tikai sabojās patīkamo svētku pēcgaršu;
 5. Ēd daudz dārzeņus, salātus un skābpiena produktus. Ķimeņu, ingvera vai citrona tēja palīdzēs uzlabot gremošanas darbību. Svarīgi, lai šie produkti jau atrastos mājās.

Novēlu, lai Tev vairāk iemeslu satikt savus mīļos! Lai izdodas padarīt katrus svētkus un svinības par neaizmirstamiem notikumiem ar patīkamu svētku pēcgaršu un lieliskām atmiņām!

BFit Baiba