fbpx

Vai esi nometusi svaru, sekojot “diētas plānam”?

Vai esi nometusi svaru, sekojot “diētas plānam”?

Vai esi nometusi svaru, sekojot “diētas plānam”?

Kas ir sabalansēts uzturs?
Vai esi kādreiz centusies nomest svaru, sekojot “diētas plānam”? 

 

Un ar diētas plānu šeit es domāju vispārināto vārda “diēta” nozīmi – fokusēšanos uz atsevišķiem ēdieniem vai to grupām un citu, “nevēlamo” ēdienu izslēgšana no maltītēm. 

Ja esi to mēģinājusi darīt, kā es savulaik, savos divdesmit “ar kapeiciņām” gados un pat nedaudz vēlāk, tad varbūt zini, ka sekošana šādai diētai ir fiziski un morāli smags darbs. 

 

Fiziskie un morālie diētas aspekti ir cieši saistīti. Lielais vairums diētu, kas izslēdz kādu ēdienu vai ēdienu grupas, organismā rada disbalansu. Trūkuma sajūtu. Ķermenis nesaņem enerģiju, kas tam nepieciešama, jo mērķis ir tikai kaloriju iztrūkums pāri visam! Savukārt Tev pašai jāatsakas no kaut kā ko ļoti kārojas reizēm, un tā ir cīņa un spriedze organismam un garam! 

 

Ja šis izklausās pat pārāk pazīstami, zini, ka neesi viena! Daudzi cilvēki visā pasaulē meklē palīdzību un iekrīt ierobežojošo diētu “apburtajā aplī” – ierobežojumi, straujš svara zudums, “noraušanās”, svara atgūšana ar uzviju, neapmierinātība, REPEAT (atkārtojums). 

 

Un tā tas var turpināties gadiem, no vienas diētas “noraujoties” un viļoties pieredzē, pārejot uz nākamo, un tad nākamo… 

 

Dažas “Meinstrīma” diētas pazīmes:

  • ēšana mazāk nekā vajadzīgs sāta sajūtai;
  • bada pazīmju ignorēšana;
  • sevis ierobežošana uz tikai noteiktiem produktiem (tikai proteīni, nekādu ogļhidrātu utt.);
  • uzņemtās enerģijas tūlītēja nodedzināšana treniņos.

 

Visas šīs diētas pazīmes ir tiekšanās ar ārēju kontroli ietekmēt svara zudumu, ignorējot savu unikālo metabolismu. Daudzas, liela izmēra studijas apliecina limitējošo diētu saistību ar SVARA PIEAUGUMU ilgtermiņā (1-5 gadu laikā 95% ierobežojošo diētu sekotāju atgūst vismaz tikpat svara, cik tie strauji zaudēja diētas sākuma fāzē). 

 

Mums ir mazāk “brutāla spēka” ietekmes pār savu svaru, nekā cilvēkiem patīk domāt. Svara pieaugums un zudums pamatā tomēr ir saistīti ar ģenētiku un hormoniem. Ja pirmo mēs nevaram ietekmēt tik ļoti, tad hormonālo līdzsvaru gan! Tavi hormoni būs balansā, ja ēdīsi veselīgi un uzņemsi visas nepieciešamos mikroelementus un vitamīnus, paralēli nodrošinot sevi ar labiem ogļhidrātiem. Plus hormoni balansā = balansēta Tava emocionālā pasaule! 

 

Vēlos padalīties ar uzticamas klientes, Marutas, ceļu uz labu diētu un pašsajūtu. Maruta dalās tajā, cik ilgs un emocionāli plosošs ir bijis meklējumu ceļš uz svara zaudēšanu un pašsajūtas, pārliecības par sevi, atgūšanu. Ar šo stāstu, esmu pārliecināta, var rezonēt daudzas sievietes, tāpēc ar to dalos. Paldies Marutai par labajiem vārdiem Bfit programmai, paldies par uzticību, Tavu piemēru, vēlmi dalīties un milzīgo darbu ko ieguldīji! Bija un ir patiess prieks sadarboties ar Tevi! 

 

Maruta:

“Mans nelielais pieredzes stāsts ar “Bfit” programmu.

 

Jau gadiem ilgi cīnījos ar lieko svaru. Izmēģinājām daudz un dažādas diētas. Protams, šo diētu laikā nometu pāris kilogramus, bet pēc tam uzreiz tie atkal bija atpakaļ. Pēdējā, ko mēģināju pirms “Bfit” bija “Herbalife” pārstāvja ieteikta, bet tas vispār nebija man izturams ilgāk par nedēļu, jo tie kokteilīši man nav īsti ēdiens un nav man pa spēkam. 

/

Un tā turpināju atkal mocīties ar savu svaru, savu izskatu un savām emocijām, kas, protams, ka tikai traucēja man pašai dzīvot, bet arī traucēja attiecībās ar vīru. Visu laiku jutos neapmierināta ar sevi un dzīvi. Un tad kādā jaukā dienā ieraudzīju Baibas “Bfit” reklāmu Facebook vietnē. Pie sevis vēl nodomāju – kur tā bija visus šos gadus? Nezinu kāpēc, bet likās, ka tieši šis ir MAN! Rakstīju Baibai. Viņa, protams, mani vēl iedrošināja un teica, ka nav vairs ko gaidīt, jo tieši pēc dažām dienām, kad šo reklāmu ieraudzīju, bija paredzēts jauna kursa sākums. Tā arī notika. Beidzot biju atradusi to, pēc kā gadiem sapņoju. Nopirku mēneša programmu un sākās mans ceļš uz pārvērtībām. 

\

Lieki piebilst, ka ne es pati, ne kāds kāds cits no manas ģimenes, sākumā neticēja, ka man tas izdosies, ņemot vērā visas manas iepriekšējās pieredzes ar diētām. Arī vīrs vairākas reizes jau bija “izbaudījis” šīs manas iepriekšējās garastāvokļa maiņas un čīkstēšanu, ka es vairs nevaru. Bet šoreiz viss bija citādāk. 

/

Sāku “Bfit” ar 90 kg svaru, ar pilnīgu riebumu pret savu izskatu un ar biežām muguras sāpēm. Ieraugot “Bfit” ēdienkarti, likās ļoti labi ēdieni, jo īstenībā es esmu cilvēks, kas ēdienu novērtē sākumā pēc bildes. Ja pēc skata šis ēdiens liekas ēdams, tad parasti tā arī ir, ka ēdu. Bet, ja jau tas liekas nepievilcīgs pēc izskata, tad diez vai to ēdīšu. Tāpēc man šajā programmā bildes bija ļoti svarīgas un iedvesmojošas. 

\

Pats sākums bija diezgan savāds, jo atverot programmas iepirkuma sarakstu visai nedēļai, man no tā mājās bija tikai dažas lietas. Nācās izmainīt pilnīgi visu produktu plauktu sastāvu. Bet to izdarīju, un uz veikalu gāju iepirkties tikai pēc saraksta un vienu reizi nedēļā, kad iegādājos produktus visai nedēļai. Un tas bija vēl viens no maniem ieguvumiem, ka pirku tikai to, kas bija manā sarakstā, nevis staigāju pa veikalu un ņēmu visu pēc kārtas, kas likās acīm tīkams. Kā arī nevienu dienu man vairs nebija jāmoka sevi ar domām – ko šodien gatavot!!! Tav viss bija jau uzrakstīts priekšā – TAS MAN ĻOTI PATIKA.

/

Bet, protams, vēl lielāks izaicinājums visam bija tas, ka sev gatavoju pēc programmas, bet vīram un bērniem gatavoju atsevišķus ēdienus. Jo viņi tikai dažas reizes pievienojās manai ēdienkartei. Bet uz to jau biju gatava. 

\

Pagāja pirmā nedēļa, un es tiešām jau jutos dzīvespriecīgāka! Un jau likās, ka lēnām lidoju. Pēc pirmās nedēļas biju zaudējusi 3 kg. Bet vienmēr biju paēdusi, un nevienu reizi mani nepārņēma bada sajūta, kas parasti bija pēc citām diētām. Un kilogrami vēl turpināja krist, acīmredzami, bet tik neticami. Tā pagāja pirmā nedēļa, otrā nedēļa, mēnesis un nu jau 5 mēneši! Un nevienu brīdi pa šo laiku man nebija ienākusi prātā doma par apstāšanos vai – KAD TAS REIZ BEIGSIES, kā tas bija pie visām citām diētām, ko biju izmēģinājusi. 

Un nu jau esmu par 19 kg vieglāka, laimīgāka, dzīvespriecīgāka, mīlētāka un vēl un vēl…

Šī laimes sajūta sākās jau pēc pirmajām nedēļām, kad jau agriezās vēlme pat uz sevi paskatīties spogulī. Mana dzīve tiešām mainījās pa 180 grādiem. Un, lai arī mans sākumā uzstādītais mērķis ir sasniegts, tikai tagad apzinos, ka tas nav tas galamērķis, pie kura gribu apstāties. Tāpēc es vēl joprojām eju uz mērķi. Tagad jau nākamo! 

\

Šo pirmo izaicinājumu izturēju ar godu, un to tiešām laikam pamanījuši ir visi man tuvākie cilvēki un draugi. Tiešām, pildīju visu kā programmā bija paredzēts, tāpēc man grūti izvēlēties mīļākos ēdienus vai uzkodas, jo viss man garšoja, un katra diena nesa jaunas vēsmas ikdienā. Un iemācījos ēst pat tādus ēdienus, kurus līdz šim ne tikai nebiju ēdusi vai gatavojusi, bet pat dzirdējusi par tādiem nebiju! 

/

Jāatzīst, ka treniņu programmai “Bfit” izaicinājumā gan īsti nepievērsos, jo ikdienā ir jau tā daudz fiziskās slodzes, kas mani atturēja no sevis vēl piespiešanas vingrošanai, bet sev nosolījos, ka šajā divu mēnešu izaicinājumā tomēr saņemšos arī uz treniņiem.

\

Viennozīmīgi milzīgs paldies Tev, Baiba! Paldies par Tavu “Bfit” programmu, Tavu atbalstu un Tavu iedrošinājumu. 

Es ❤ Bfit.”

 

Tātad ir laiks domāt par “diētu” no citas perspektīvas un tas ir sabalansēts uzturs. Uzturs, kas dod enerģiju, neliek ķermenim pāriet “izdzīvošanas režīmā”, bet veicina labāku metabolismu, ātrāku vielmaiņu un rezultatīvi – pakāpenisku, svara zudumu un labsajūtas pieaugšanu, kas ir uz palikšanu! 

 

Tas ir ceļš, ko esmu atradusi un kuru novērtē manas klientes. Paldies Jums visām, lieliskajām, kas seko Bfit programmām un vairo laba uztura paradumus mūsu sabiedrībā. 

https://bfitteam.com/izaicinajums/

-Bfit Baiba-