fbpx

13 padomi veselīgam dzīvesveidam

13 padomi veselīgam dzīvesveidam

13 padomi veselīgam dzīvesveidam

Padomi veselīgam dzīvesveidam…
Šodienas straujajā skrējienā mēs bieži vien aizmirstam par pašu galveno – savu ķermeni. Un par to, kas tad patiešām mūsu ķermenim ir nepieciešams.
Gadu gadiem izveidojas ieradumi, kuri ne vienmēr uzlabo mūsu ķermeņa aprises.
Nereti- nav laika, lai gatavotu ēst vai trenētos…Tā tad- svarīgāk par visu tiek nostādīts kaut kas cits…un rezultātā pēc gadiem ir depresija, jo nepatīk sava dzīve un zudis dzīvesprieks dēļ tā, ka neapzināti esam nodarījuši ļaunumu savam ķermenim.
Ar ko sākt, lai mainītu savus ieradumus?
Vispirms noteikti jāatrod problēmas sakne – kas tieši ir vainojams tajā, ka mūsu atspulgs spogulī liek nepatikā samiegt acis.
Bieži vien cilvēki nespēj saprast, kādēļ ķermenis pieviļ, turpinot pieņemt aprises, ja mēs jau tā ēdam maz, ēdam veselīgi, bet rezultātu nav. Iemeslu tam var būt daudz, kaut vai, piemēram, nepareizi sastādīta ēdienkarte, nepareizi sastādīts ikdienas ritms, kas liek pārtērēt sava organisma resursus.
Varbūt tā ir nepatika pret darbu? Kas noved pie emocionālās ēšanas…
Tiklīdz sapratīsi, kas tiek darīts nepareizi, tas būs kā atskaites punkts, kurā beidzot varēsi sākt kaut ko mainīt.

Viss ir jāsāk darīt pakāpeniski! Īpaši atslēgvārds “pakāpeniski” attiecas uz cilvēkiem ar ļoti augstu svaru un aptaukošanos, kuri ir pieraduši savā ikdienā patērēt daudz cukura, pakāpeniski pārejot no trim uz divām, no divām uz vienu cukura karotīti kafijas tasītē.

 1. Pakāpeniski izslēdz no savas ēdienkartes produktus, kas piesārņo organismu (pārtikas piedevas, limonādes, sulas pakās, ātri pagatavojamos ēdienus, subproduktus, saldumus).
 2. Samazini alkohola lietošanu, īpaši saldos dzērienus.
 3. Pieradini savu organismu pie regulāra ūdens patēriņa.
 4. Noteikti neaizmirsti par brokastīm.
 5. Lieto uzturā olbaltumvielas (viss, kas peld, lēkā, lido, skrien un viss, ko tie ražo), lai mazinātu apetīti.
 6. Lieto uzturā garšvielas (ingveru, piparus, kurkumu), tas palīdzēs ātrāk sagremot ēdienu, uzlabot kuņģa darbību, mazināt iekaisuma procesus;
 7. Automašīnas vietā izvēlies pastaigu ar kājām. Izvēlies kvalitatīvu miegu un dodies pie miera laicīgi.
 8. Iztīri ledusskapi, izmetot visu lieko saturu – neveselīgo, nežēlojot neko, atstājot tukšus plauktus vien veselīgam ēdienam.
 9. Neturi mājās saldumus.
 10. Uzkāp uz svariem, nofotografē sevi, lai salīdzinātu realitāti šodien ar rezultātiem, kas sekos.
 11. Plāno ēdienreizes: brokastis, pusdienas, vakariņas, ieturot trīs ar pus līdz četru stundu pauzes starp tām
 12. Aizmirsti par komerciāliem brīnumiem, kuri solīs palīdzēt notievēt bez diētām, jo šobrīd Tu esi uz starta līnijas, kuras finiša taisnē Tu būsi palīdzējis savai vielmaiņai strādāt pareizi
 13. Uzstādi mērķus un sāc tos darīt! Soli pa solim!

Kad pamanīsi savā ķermenī izmaiņas, kad beidzot izjutīsi labsajūtu, varēsi doties tālāk – sākt strādāt pie kaloriju skaitīšanas, ēdienu sastādīšanas režīma, uztura un treniņu sabalansēšanas.
Noteikti atceries, ka tievēšanas process nav tikai īss mirklis, pēc kura atkal varēsi darīt (un ēst) visu, ko vēlies. Tāpat Tev jāsaprot, ka tā nav strikta diēta. TAS būs Tavs jaunais dzīvesveids. Tava jau ierastā ikdiena, tikai šoreiz – pareizāka. Ja visu darīsi soli pa solim, Tavs organisms nepiedzīvos stresu. Tu ļausi savam ķermenim pielāgoties jaunajam dzīvesstilam, uztura programmai. Vielmaiņa, kurai iepriekš, dažādu kārdinājumu dēļ, nebūsi ļāvis strādāt, beidzot varēs atsākt darboties tās ierastajā ritmā, pateicoties aktīvām kustībām, dzerot ūdeni, attīrot sevi. Taču iegaumē, ka tas nenotiks nedēļas laikā. Tas prasīs laiku. Prasīs mēnesi, prasīs divus un vairāk. Taču rezultāts būs tā vērts!
Un atceries – ja Tev blakus būs cilvēks, kurš Tev palīdzēs domāt ar skaidru prātu, motivēs neapstāties sava jaunā dzīvesveida pusceļā, Tava panākumu atslēga jau būs Tavās rokās!

Nebaidies sapņot lieli un mērķēt augstu. Tikai lielos mērķus sadali mazākos un soli pa solim virzies uz tiem. Veiksmi Tev! Lai izdodas sasniegt pašas augstākās virsotnes!

BFit Baiba