5 MĪTI PAR TIEVĒŠANU!
- Treniņi ir svarīgāki par uzturu!
Šis noteikti mīts, kurš no prāta ir jāizravē ar visām saknēm! Nenoliedzami, treniņi un uzturs savā starpā draudzējas, taču nekādā gadījumā nevar stingri noteikt, ka treniņi ir liekami 1. vietā. Kāpēc? Pavisam vienkārši – ja mūsu vielmaiņa nestrādā tā, kā tai vajadzētu strādāt, tad, trenējoties kaut divas, piecas vai septiņas reizes nedēļā, pa divām stundām dienā, redzamu rezultātu nebūs! Taču, lai panāktu to, ka mūsu vielmaiņa strādā un darbojas, virzot mūs tuvāk vēlamajam mērķim, svarīgākais ir uzturs.
Uzturs ir nepieciešams, lai uzlabotu vielmaiņas darbību efektīvai tievēšanai, savukārt, treniņi ir nepieciešami, lai aktivizētu vielmaiņu, padarītu ķermeni stingru, izveidotu ķermeņa reljefu, uzlabotu pašsajūtu, koncentrēšanās spējas, uzlādētu sevi ar enerģiju un vēl, un vēl. Taču atceries, ka nekādā gadījumā tikai vieni vienīgi treniņi, nebūs veids, kā notievēt, ja netiek domāts par uzturu. Ja domāsi tikai par treniņiem, ne vien zem biezā tauku slāņa joprojām slēpsies skaistais augums, kurš nebūs redzams nevienam, bet ļoti iespējams, ka šo bezjēdzīgo treniņu rezultātā svars pat pieaugs, jo neapzināti nodedzinātās kalorijas tiks apēstas ar uzviju. Ja vielmaiņa nestrādā, kā nākas, ķermenis turpinās uzkrāt liekās kalorijas, jo nevienu aizliegto auglinav iespējams nodedzināt tikai un vienīgi treniņos.
Svarīgākais visupirms ir domāt par uzturu un strādāt pie savas ēdienkartes! - Ar vēderpreses vingrinājumiem sadedzināšu taukus no vēdera!
Šis ir vēl viens mīts, kurš uzprasās pēc kārtīgas apstrīdēšanas, jo ar vēderpreses vingrinājumiem nav iespējams sadedzināt taukus no konkrētas ķermeņa zonas. Tauki uz ķermeņa nogulsnējas nevienmērīgi. Tīri individuāli katrs cilvēks var novērot, ka tauki uz to ķermeņa nogulsnējas konkrētās zonās. Citiem vairāk uz dibena, citiem uz kājām un gurniem.
Bieži vien cilvēki pieļauj kļūdu, domājot, ka darbs tikai un vienīgi ar šo problēmu zonu, dos vēlamo rezultātu. Tie dodas pie treneriem, sakot, ka vēlas nodarbināt savu problēmu zonu, lai iegūtu skaistu augumu, taču treneriem nākas apbēdināt – gluži vienkārši tas tā nestrādā, jo nav iespējams nodedzināt taukus no vienas konkrētas ķermeņa zonas.
Tauki tiek dedzināti proporcionāli visam ķermenim. Ir jāapzina mūsu problēma, proti, jāsaprot, kas ir veicinājis ķermenī vielmaiņas vai hormonālās izmaiņas, radot aptaukošanos. Tātad, pirmkārt, jāstrādā ar pašu izraisīto problēmu – vai tas ir stress, nepatika pret darbu, nekvalitatīvs miegs vai citi problēmu izraisošie faktori. Otrkārt, jāplāno ēdienkarte atbilstoši savam dzīvesveidam. Treškārt, jāpiemēro sev sportiskās aktivitātes. Šāda kombinācija dos impulsu ķermenim, lai svars sāktu kristies. Svars kritīsies proporcionāli, tāpēc problēmu zonās izmaiņas nebūs redzamas uzreiz. Taču vietās, kur šie tauki neuzkrājas tik daudz, izmaiņas būs redzamas uzreiz.
Masāžas un vakuumi var veicināt metabolismu, tāpēc tie būs kā papildus bonuss visam iepriekš minētajam. Taču noteikti neaizsapņojies cerībās, ka ar masāžu palīdzību vien tiksi pie neatvairāma auguma. - Notievēšu uz detoksa rēķina!
Šobrīd sabiedrībā popularitāti ieguvušas dažādas detoksa programmas, kuras svēti sola, ka īsā laikā tiksi pie sava sapņu auguma. Taču līdzko šis detokss tiek pārtraukts, iepriekšējais svars atgriežas. Un atgriežas jau ar uzviju. No fizioloģiskā viedokļa nav iespējams pāris dienu laikā attīrīt organismu, ēdot tikai ogas vai augļus. Gluži vienkārši – katram no mums organisms strādā citādāk, tieši tāpat arī katrs organisms detoksācijas laikā strādā citādāk. Ir svarīgi lietot arī dārzeņus, kas stimulē vielmaiņu, piemēram, kāpostus, ķiplokus, sīpolus, citrusus. Taču ar augļiem nepārspīlē, tie nedrīkst būt vairāk kā divi dienā, tāpēc jau pie šī pieturpunktapar brīnumkokteilīšiem vari aizmirst.
Noteikti ievēro intervālu starp ēdienreizēm. Šis intervāls palīdzēs normalizēt vielmaiņu. Ja cilvēkam ir cukura diabēts vai insulīna rezistence, tad obligāti jāievēro 3-4 stundu intervāls, starp ēdienreizēm dzerot tikai ūdeni, jo jebkas cits tiek pasludināts par ēdienu. Taču tāds šķietami sīkums, kā 4.5 stundu intervāls, var izraisīt strauju cukura līmeņa krišanu jeb glikēmiju.
Tievēšanas, ēdot augļus un ogas, sakarā atceries, ka fruktoze noslogo aknas. Pat vēl vairāk kā saharoze. Lai uzsāktu jebkādu detoksu, cilvēka aknām ir jāstrādā nevainojami. Taču būsim reāli, ja jau mēs un mūsu ķermeņi ir saskārušies ar aptaukošanos, tad organisms nestrādā ideāli. Aknas piedzīvos papildus slodzi, palielinoties toksīnu daudzumam, jo visi fruktozes pārpalikumi nonāk atpakaļ aknās kā toksīns. Tāpēc par šāda veida detoksu ieteiktu pilnībā aizmirst!
Svarīgāk noteikti ir nevis aizrauties ar brīnumainiem detoksiem, bet izslēgt no sava uztura alkoholu un samazināt augļu lietošanu uzturā līdz diviem augļiem dienā. - Tievēšu ātri!
Cilvēkiem, kuriem liekie kilogrami uzkrājušies gadiem, viena mēneša laikā nebūs iespēja atbrīvoties no tiem.
Cilvēkiem ar lielu lieko svaru ir liels daudzums starpšūnu šķidruma, kas norāda uz tūsku. Tā var būt saistīta ar pārmērīgu toksīnu uzkrāšanos organismā, nepiemērotu pārtiku, slēptu pārtikas nepanesamību vai alerģiju. Strauji krītoties svarā, ķermenis vēlēsies kompensēt nelabvēlīgo ēdienu komponentes, taču tas var novest pie stresa reakcijas. Tādēļ ļoti svarīgi ir tas, lai būtu plāns, kā visu kompensēt. Cilvēki ir psiholoģiski ieprogrammēti sniegties pēc baudas un apmierinājuma, un, ja to var sasniegt ar ēdienu, tad citas alternatīvas pat netiek meklētas.
Tievējot, uz ogļhidrātu samazinājuma rēķina, vispirms no organisma izvadās ūdens. Ķermenis papriekš pāriet enerģijas taupīšanas režīmā un tikai tad beidzot sāk ķerties klāt uzkrātajām rezervēm. Šīs garās ķēdes dēļ vien jāsaprot, ka ātra tievēšana nav iespējama.
Tāpat cilvēks nespēj izturēt ilgi, ja svars krītas lēni. Pirmajās nedēļās tas nokrīt strauji, jo, kā jau minēju, no organisma, uz ogļhidrātu samazinājuma rēķina, izvadās ūdens. Un tad āķis ir lūpā un cilvēks vēlais, lai tā notiek visu laiku, sākas dažādu iemeslu meklēšana, kas un kāpēc tiek darīts nepareizi. Taču nekā nepareiza tur nav. No 1 – 3 nedēļai no organisma izvadās ūdens un pēc tam, ja nedēļā zaudēsi vien 1 kilogramu, tas būs ne tikai labs rādītājs, bet arī Tavs ķermenis nevēlēsies atgūt to, kas iepriekš gadiem ticis uzkrāts. Ķermenis sāks piemēroties jaunajiem apstākļiem, sākot atjaunot visus vielmaiņas procesus.
Taukiem noārdoties, asinsplūsmā tiek novadīts liels daudzums toksīnu. Organisms tam var nebūt gatavs, tādēļ ātrums nav labākais tempa apzīmējums tievēšanai. Tāpat arī, ja pēkšņi nolem kļūt par vegānu vai atteikties no dzīvnieku olbaltumvielām, vai pēkšņi ievērot diētu, vadoties pēc savas asinsgrupas, organisms nevar būt tam tūlītēji gatavs. Visam jānotiek pakāpeniski!
Veselam cilvēkam ar normālu vielmaiņu liekais svar nepieaugs. Līdz ar to liekais svars var būt pirmā norāde uz veselības pasliktināšanos. - Vienu reizi nedēļā jau var!
“Vienu reizi nedēļā jau var” strādās tikai tiem, kuriem ir liela muskulatūra un laba vielmaiņa. Taču, ja šim grēkam nodosies cilvēks, kuram ir svara problēmas, organisms nespēs liekās kalorijas pārstrādāt. Tādēļ mans ieteikums ir 4 mēnešu programma bez grēkošanas un “vienu reizi nedēļā jau var”, citādi ķermenis nespēs pārslēgties uz jaunajiem vielmaiņas procesiem un no tievēšanas nebūs ne miņas.
Visbiežāk gadās tā, ka neatkarīgi no tā, vai ir vēlme un spēks tievēt, mūs atrod arī tā viena vienīgā šķietami nevainīgā reizīte, kad roka pastiepjas pēc kāda našķa, situāciju patiešām pasliktinot. Ja strauji esi atteicies no cukura un pēkšņi uzņem lielu tā daudzumu, tas slikti ietekmē hormonālo sistēmu, paaugstina insulīnu.
Noteikti tievēšanu nesāc ar neskaitāmi daudzajām diētām (keto, kefīra, olu, utt.), bet sabalansē uzturu. Neaizliedz sevi visu, bet iemācies aizstāt slikto ar kaut ko labāku. Maini savus sliktos ieradumus! Noteikti piefiksē, kuras ir tās emocijas, kuras izraisa kāri pēc aizliegtā augļa un kompensē to ar ko citu, jo stresa un garlaicības likšana mutē nogriezīs Tev ceļu uz Taviem mērķiem.
Nepakļaujies mītiem! Neķeries pie līdzekļiem un neaizraujies ar reklāmām, kuras sola pārpasaulīgus brīnumus, izmainot Tavu augumu vien pāris mirkļos. Tie ir tikai tukši solījumi. Visupirms sakārto savu emocionālo un psihisko stāvokli. Mēģini saprast, kāpēc vispār vielmaiņas traucējumi un ēšanas problēmas ir sākušās. Izvērtē, kas ir tas, kas Tevi šobrīd savā dzīvē neapmierina, traucē, vai nepatīk, un maini to. Turies pie emocijām, kuras Tevi apmierina, dara laimīgu un motivē Tevi dzīvot aizvien labāk. Kad būsi ar to ticis galā, tikai tad soli pa solim sekos savu veco ieradumu izprašana un apzināšanās, cik patiesībā tie bijuši nepareizi. Noteikti nedomā, ka veco ieradumu mainīšana uz jaunajiem notiks, ja vienā dienā ņemsi un visu sev aizliegsi. Vai, ja izdomāsi, ka pietiks vien ar pliku kaloriju skaitīšanu, un būsi uzvarējis cīņā ar liekā svara dēmonu. Nē! Viss ir jādara soli pa solim! Viss ir jādara pakāpeniski! Ieklausies sava ķermeņa vajadzības un tiecies uz labāku sevi!
Ceru, ka varu palīdzēt neapmaldīties mūsdienu informācijas pārbagātībā, lai nebūtu jāmācās no savām kļūdām!
BFit Baiba